Защитен крем "Милениум"

 
Една особена формула, която създава бариера, способна да противодейства срещу неблагоприятни външни въздействия и при това да не затрудни нормално дишане на кожата. Образуващата се след нанасянето на крема кожица способствува за поддържане на водното равновесие.

Основните активни компоненти на защитния крем.

ЦЕТЕАРИЛОВ ГЛУКОЗИД
Омекотяващо вещество, което действува като заместител на природни липиди (мазнини) на кожата.

ЦИКЛОМЕТИКОН
Течен силикон 344. Веществото, омекотяващо и смазващо кожата.

МАСЛО НА "МАСЛЕНО ДЪРВО" (Butyrospermum parkii)
Растителен компонент, който се изработва от плодове на дървета, разпространени в Централна Африка в тропически климат. Дървета от 12 до 20 м височина имат ветриловидни, къси и дебели клонове, на техните краища се намират плодове и листа. Листата са големи, твърди, гладки, имат кожица. Плодът е зеленикавожълт елипсоиден или кълбообразен. Използват се само узрели плодове. Особено се цени маслото от плодовета на Маслено дърво. Местните жители са оставяли да отлежат узрели плодове в глинени съдове за няколко дни за да презреят, втасят и да се превърнат в кашичка, след това са ги промивали и добре са изсушавали на слънцето. Сушените плодове са трошели и са ги държали в печка определено време. След това от тази смес са изцеждали масло, което се е използвало в готварство и за лекуване на различни заболявания, в това число на кожата и косата. На запад маслото на Маслено дърво се използва за изработване на растителни маргарини, шоколад и много козметични продукти. Маслено дърво преди 17 столетие не е било известно в Европа. Латинското име "Parkii" произлиза от името на Британския изследовател Мунго Парки, който, след посещението в Африка, пръв е описал този нов вид. Той е нарекъл това дърво изхождайки от името на компонента на плода, който се използва най-широко, - Маслен (Butyrum). Парки Мунго пише в своите пътеписи "Обиколки из Африка" от 1797 г.: "Освен роби и екзотични стоки аборигените могат да доставят масло на Маслено дърво или твърдо растително масло. То има прилика с обикновено масло и по използване, а дървото расте в диви гори".

Маслото на Маслено дърво съдържа:

  • Киселина олеинова 40-55%
  • Киселина стеаринова 35-45%
  • Киселина палмитинова 3-7%
  • Киселина линолева 3-8%

Маслото на Маслено дърво притежава много силен омекотяващ ефект, предпазва кожата от загуба на влага и я защищава от външни фактори. Тези ефекти са обясними с високо съдържание на необходими за кожата мазни киселини, витамини, и микроелементи. Благодарение на съдържанието на витамин Е маслото защищава кожата от UV-лъчи и въздействува като антиоксидант. Притежава мощна регенеративна активност и се смята за действено средство против остаряване на кожата.

ТЕЧЕН АКРИЛОМИДЕН СОПОЛИМЕР-ПАРАФИН
Течен крем във вид на емулсия. Ефективен полимер, чиито молекули са способни да всмукват таково количество мазнина, теглото на която 10 пъти надвишава собственното тегло на молекулите. Това позволява на крема да отстранява мазен блясък на кожата.

ГИАЛУРОНОВА КИСЕЛИНА
Основен въглевод на кожните тъкани.

ФЕНОКСИЭТАНОЛ-МЕТИЛПАРАБЕН-БУТИЛПАРАБЕН-ЭТИЛПАРАБЕН
Антисептик.

СУПЕРОКСИД ДИСМУТАЗОВ
Скъп ингредиент, който предпазва кожата от остаряване.

БЯЛ ТРЪН (Silybium marianum)
БЯЛ трън е прекрасно лечебно растение с голям спектър на въздействие. Още в Древния Рим Бял трън се е използвал за лекуване на различни отравяния. Неговите свойства са добре проверени от многовековната медицинска практика. Бял трън се смята за едно от най-добрите лекарствени растения, които се използват при лекуване на заболявания на черен дроб: хепатит, цирроза, жълтеница, при увреждане на черен дроб по причина на употреба на алкохол и лекарства, действието на токсини, радиация. В дерматология той се използва за лекуване на ветелиго, псориаз, оплешивяване, пъпки. Бял трън е хубаво декоративно растение. Неговата агротехника не е сложна. Едно от най-важните свойства на Бял трън - липса на признаци, които показват вредността на лекарството или лекуването. Както показаха изследванията на съвременни учени, вещество, получено от плодовета и млечния сок на Бял трън, съдържа комплекс на много ценни лечебни съединения и сред тях - силимарин. Експериментални и клинични пробвания подтвърждават, че силимаринът стабилизира мембраната на клетките и добре пречиства клетките от токсини. Това растение е известно още под името "магарешки бодил".

КАМЕЛИЯ КИТАЙСКА (Camelia sinensis) - тонизира кожата.

ГИНКГО ДВУДОЛЬНАЯ (Ginkgo biloba)
Екстрактът на Гинкго билоба съдържа повече от четиридесет флавоноиди и терпеноиди - субстанции, които притежават широк спектър фармакологични ефекти.

ДИМЕТИКОН
Това овлажняващо вещество създава защитна бариера, която предотвратява загуба на влага; притежава смазващи свойства.

ДИНАТРИЕВА СОЛТ EDTA
Предотвратява чупливост на кожните съдове.

ТОКОФЕРОЛ (Витамин Е)
Природно противоокислително средство, защищава тъканите от окислителни изменения, взема участие в биосинтеза на хемо и белтъчини, в тъканевото дишане.

Click Here!

2000 - 2001 Центр биоинформационной медицины МИЛЛЕНИУМ, Одесса, Украина
Designed by KRT Web Studio, Odessa, Ukraine | Webmaster | Updated 08.14.2000
Посмотрите сайты, созданные KRT Web Studio, и закажите себе сайт сейчас. Недорого!
 
Click Here!